» » За неуплату парковки водителей начнут штрафовать

11:45
За неуплату парковки водителей начнут штрафовать
За неуплату парковки водителей начнут штрафовать

    Верховная Рада Украины ввела административную ответственность за неуплату услуг платных парковок, оборудованных паркоматами и автоматическими терминалами «въезд-выезд».

    За это решение проголосовали 232 из 292 народных депутатов, зарегистрированных в сессионном зале.

    Предусматривается, что неуплата водителями услуг по пользованию платных парковок, оборудованных парковочными автоматами или терминалами «въезд-выезд», будет облагаться штрафом от 8 до 12 необлагаемых налогом минимумов доходов граждан (136-204 грн.).

    При этом за парковку на местах, предназначенных для инвалидов, введен штраф в размере от 15 до 18 необлагаемых минимумов (255-306 грн.).

    Кто будет выписывать штраф водителю за отказ платить за парковку - на данный момент неизвестно.

Полный текст Закона Украины №2499 «Штраф за неоплаченную парковку» (с сайта ВРУ rada.gov.ua)

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо паркування транспортних засобів

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):

1) доповнити статтею 1521 такого змісту:

“Стаття 1521. Порушення правил паркування транспортних засобів

Несплата водієм транспортного засобу вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування,обладнаними паркувальними автоматами або автоматичними в’їзними та виїзними терміналами,- тягне за собою накладення штрафу від восьми до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг, - тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів від п’ятнадцяти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушення посадовими особами суб’єктів господарювання, які утримують майданчики для паркування транспортних засобів, визначених правилами паркування транспортних засобів вимог щодо розміщення та функціонування майданчиків для паркування - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Необладнання майданчиків для платного паркування транспортних засобів паркувальними автоматами або автоматичними в’їзними та виїзними терміналами - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб суб‘єктів господарювання, які утримують майданчики для платного паркування транспортних засобів, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною четвертою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб суб‘єктів господарювання, які утримують майданчики для платного паркування транспортних засобів, від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Примітка.

Положення частини першої цієї статті не застосовується до осіб, які відповідно до закону звільняються від сплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів»;

2) у статті 218:

частину першу після цифр “149-152” доповнити словами та цифрами “частинами першою та другою статті 1521”;

частину другу після цифр “150-152” доповнити словами та цифрами “частинами першою та другою статті 1521, статтями”;

3) частину першу статті 2446 після слова “споруд” доповнити словами “вимог щодо розміщення та функціонування майданчиків для паркування, не обладнанням майданчиків для платного паркування транспортних засобів паркувальними автоматами або автоматичними в‘їзними та виїзними терміналами“, а після цифр «97» - словами і цифрами “частини третя - п’ята статті 1521, стаття”;

4) пункт 2 частини першої статті 255 після цифр “149-152” доповнити словами та цифрами “частини перша та друга статті1521, статті”.

2. У Законі України “Про дорожній рух” (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 31, ст. 338 із наступними змінами):

1) частину першу статті 6 після абзацу дванадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:

“прийняття рішень про розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів та стоянок таксіна вулицях і дорогах населених пунктів, здійснення контролю за дотриманням визначених правилами паркування транспортних засобів вимог щодо розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування”.

У зв’язку з цим абзаци тринадцятий - сімнадцятий вважати відповідно абзацами чотирнадцятим - вісімнадцятим;

2) статтю 7 після абзацу сьомого доповнити новим абзацом такого змісту:

“прийняття рішень про розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів та стоянок таксіна вулицях і дорогах населених пунктів, здійснення контролю за дотриманням визначених правилами паркування транспортних засобів вимог щодо розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування”.

У зв’язку з цим абзаци восьмий - одинадцятий вважати відповідно абзацами дев’ятим - дванадцятим;

3) статтю 25 після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:

“Виконавчі органи Київської, Севастопольської та Сімферопольської міських рад, міських рад міст, що є адміністративними центрами областей, забезпечують розміщення, обладнання та функціонування в межах міст майданчиків для паркування, кількість місць для паркування на яких має становити не менш як 10 відсотків кількості населення для міста Києва та не менш як 5 відсотків кількості населення для міст Севастополя, Сімферополя та міст, що є обласними центрами”.

У зв’язку з цим частину другу вважати частиною третьою;

4) частину другу статті 521 після слів “паркування транспортних засобів” доповнити словами “у частині забезпечення безпеки дорожнього руху на майданчиках для паркування”;

5) доповнити статтею 522 такого змісту:

“Стаття 522. Оплата послуг з паркування транспортних засобів

Під час розміщення транспортних засобів на майданчику для платного паркування особи, які розміщують транспортні засоби на майданчику для паркування, крім осіб, які відповідно до закону звільняються від сплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, сплачують вартість послуг з користування майданчиками для платного паркування за кожну годину паркування згідно з тарифом, установленим органом місцевого самоврядування відповідно до порядку формування цих тарифів, затвердженого Кабінетом Міністрів України».

3. Пункт “а” статті 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст. 170; 2009 р., № 32-33, ст. 485; 2010 р., № 10, ст. 107; 2013 р., № 8, ст. 75; із змінами, внесеними Законом України від 16 жовтня 2012 року № 5461-VI) доповнити підпунктом 71 такого змісту:

“71) прийняття рішень про розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів та стоянок таксіна вулицях і дорогах населених пунктів, здійснення контролю за дотриманням визначених правилами паркування транспортних засобів вимог щодо розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування”.

4. Частину першу статті 18 Закону України “Про автомобільні дороги” (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 51, ст. 556) після слів “зупинки міського транспорту” доповнити словами “стоянки таксі”, а після слів “підземні мережі” ― словами “майданчики для паркування”.

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Категория: news / Экономика / | Просмотров: 652 | Добавил: NA(2-06-2014, 11:45)

   Понравилась статья - За неуплату парковки водителей начнут штрафовать Поделитесь ей с друзьями и колегами, нажав на кнопки социальных сетей, которые находяться ниже. Нам также будет приятно видеть Ваши мысли и отзывы в коментариях.


Добавить комментарий

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Полужирный Наклонный текст Подчёркнутый текст Зачёркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищённой ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Введите код: *