» » Цікаві факти про Єгипет

17:29
Цікаві факти про Єгипет
Цікаві факти про Єгипет
Безумовно, така країна з такою довгою і багатою історією, як Єгипет, не може не зберігати про себе море цікавих фактів. Сьогодні ми поговоримо про деякі з таких фактів, які здалися нам найбільш цікавими .

За свою історію Єгипет був відомий під багатьма іменами. Наприклад, за часів Старого Королівства (2650-2134 до н.е.) Єгипет називали Кемет або Чорна Земля, що завдяки темному родючому грунту Долини Нілу. Його також називали Десхрет або Червона Земля через великі єгипетські пустелі. Пізніше він був відомий як Хут-ка-Птах «Будинок Ка Птах». Птах був одним з ранніх єгипетських богів. Греки поміняли Хут-ка-Птах на Аегіптус.

У стародавніх єгиптян було три різних календаря: щоденний землеробський календар, астрономічний календар і місячний календар. 365-ти денний землеробський календар складався з трьох сезонів по чотири місяці. Астрономічний календар ґрунтувався на спостереженнях зірки Сіріус, яка з'являлася щороку спочатку сезону паводків. Нарешті, жерці вели місячний календар, згідно з яким вони проводили церемонії, присвячені богу Хонсу.

Стародавні єгиптянки володіли більшими правами і привілеями, ніж більшість інших жінок стародавнього світу. Наприклад, вони могли володіти майном, проводити комерційні операції і проявляти ініціативу при розлученні. Жінки з заможних сімей могли ставати лікарями або жрицями.
мумія
Стародавні єгиптяни вірили, що муміфікація забезпечувала покійному безпечний перехід в царство мертвих. Процес муміфікації складався з двох етапів; спочатку тіло бальзамували, потім огортали і ховали. Органи зберігалися в канопах (похоронних вазах), кожна з яких уособлювала бога.Стародавні єгиптяни муміфікували не тільки людей, а й тварин. Одного разу археологи виявили 15-ти футового (4,5 м) муміфікованого крокодила. У стародавній Книзі Мертвих крокодил відомий як «поглинач людських сердець».
мумія
Рамсеса II (1279-1212 до н.е) часто називають найбільшим фараоном Єгипетської імперії. Він правив у Єгипті протягом 60 років і був єдиним фараоном, що володів титулом «Великий». У нього було більше 90 дітей (56 хлопчиків приблизно і 34 дівчинки). У нього було вісім офіційних дружин і близько 100 наложниць. Крім того, він був рудим, через що його порівнювали з богом Сетом.

Зазвичай початком єгипетської історії вважають 3200 рік до н.е., коли король Менес (також відомий як Нармер) об'єднав Верхнє і Нижнє Королівства. Остання уроджена династія впала під натиском персів в 341 році до н.е. і була заміщена греками, римлянами і візантійцями. Араби принесли іслам і арабську мову в Єгипет в сьомому столітті.

Правління Фараона Піопи II (2246-2152 до н, е.) тривало 94 роки, і вважається найдовшим в історії. Він став єгипетським королем, коли йому було всього 6 років.

По матеріалам: http://spokki.net/tsikavi-fakty-pro-yegypet/
Категория: news | Просмотров: 141 | Добавил: lulina(14-01-2017, 17:29)

   Понравилась статья - Цікаві факти про Єгипет Поделитесь ей с друзьями и колегами, нажав на кнопки социальных сетей, которые находяться ниже. Нам также будет приятно видеть Ваши мысли и отзывы в коментариях.


Добавить комментарий