» » Вибір сонячних колекторів для замовника

09:03
Вибір сонячних колекторів для замовника
Вибір сонячних колекторів для замовника

Сьогодні, коли часто і багато говорять про енергоефективність та енергозбереження нікого вже не дивують, сонячний колектор на дахах готелів та пансіонатів розташованих на чорноморському побережжі чи автозаправних станцій Київщини, багато рядових громадян задумуються, наскільки ефективними будуть подібні установки в їхньому домі та господарстві, якій з конструкцій віддати перевагу для вирішення тих, чи інших проблем. Адже вибір типу та системи пов’язаний з вкладанням коштів та надійністю і ефективністю обладнання, яке повинно стабільно працювати не менше десятку років.

Отож, які потреби, які завдання стоять перед потенційним замовником? На сам перед більшість громадян, відчуваючи на своєму бюджеті все важчий тягар вартості газу та електроенергії, звертається з питанням про опалення будинку від сонця. Хоча прямого рішення дана задача не має, та з допомогою сонячних колекторів можна вирішити підтримку системи опалення та часткову економію газу/електроенергії/твердого палива, тощо. При цьому вибір конструкції сонячних колекторів зміщається до систем на основі вакуумних трубок звичайної (Heat Pipe) та високої (Super Heat Pipe) ефективності, так як важливо звести до мінімуму всі втрати системи та досягти максимального використання як прямого сонячного випромінювання, так і розсіяної радіації.  Сама ж система сонячних колекторів для підтримки опалення потребує детального прорахунку, та можливості скидання надлишкової енергії в весняно-літній період на підігрів басейну, чи інші потреби.

Ще одна з типових задач замовника – сезонний нагрів води в басейні. Тут варіантів рішень більше, можна використовувати і плоскі сонячні колектори, й вакуумні різних типів, і спеціальні полімерні нагрівні панелі (наприклад, OKU HellPool, Німеччина). Всі вони добре справляться з поставленою задачею, лиш потрібно враховувати такі моменти, чи потрібно тільки нагрівати басейн, чи ще й готувати гарячу воду. Відповідно до цього в систему включають такі додаткові важливі вузли, як теплообмінники, трьохходові клапани, баки-накопичувачі, та, залежно від потреб по сезонності гарячого водопостачання, віддається перевага тій, чи іншій конструкції/ціні/якості.

Оглянемо також питання гарячого водопостачання, одну з найуспішніше вирішуваних задач, для яких використовують сонячні колектори. Це може бути лише сезонне, в весняно-літній період, водопостачання, або круглорічне. Круглорічне гаряче водопостачання від сонячних колекторів найоптимальніше вирішувати з допомогою вакуумних трубок різноманітних конструкцій. Також система геліоколекторів може бути спільною, як було сказано вище, для підтримки опалення взимку, та нагрівання води в басейні в весняно-літній період. Необхідно враховувати, що потрібне додаткове джерело тепла для догрівання води в міжсезоння та взимку.

Сезонне гаряче водопостачання, та цілорічне в південних регіонах, також можна вирішити за допомогою плоских геліоколекторів. Новітні конструкції останніх відрізняються високою ефективністю, малими тепловтратами, та конкурентною ціною. Окремо стоять конструкції вакуумних геліоколлекторів з вмонтованими баками (термосифонні). Вони дозволяють одержувати гарячу в весняно-літній період воду без додаткових підключень електроенергії для насосних вузлів, контролерів, тощо; тому оптимально підходять для невеликих автономних об’єктів з сезонним проживанням.

Отож, ми коротенько оглянули основні задачі, які можна вирішити з допомогою сонячних колекторів, та оптимальність використання тих, чи інших їхніх конструкцій в залежності від завдань.

 

Категория: news | Просмотров: 390 | Добавил: lulina(23-08-2016, 09:03)

   Понравилась статья - Вибір сонячних колекторів для замовника Поделитесь ей с друзьями и колегами, нажав на кнопки социальных сетей, которые находяться ниже. Нам также будет приятно видеть Ваши мысли и отзывы в коментариях.


Добавить комментарий