» » Вишиванки: символізм в жіночому одязі інформація ukrglamour.com.ua

10:22
Вишиванки: символізм в жіночому одязі інформація ukrglamour.com.ua
Вишиванки: символізм в жіночому одязі інформація ukrglamour.com.ua

Українські вишиванки як елемент одягу, налічують вже більш як дві тисячі років (відлік ведеться с часів скіфів). З плином часу змінювалося значення вишиванки, частково змінювався її зовнішній вигляд. І хоча вишита сорочка є в гардеробі майже кожної сучасної українки, зміни в призначенні цього одягу за останні сто років відбулися суттєві.

Вишиванка жіноча фотоНаприклад, ще на початку ХХ століття вишиванка, будучі предметом як повсякденного, так і святкового одягу, вказувала на територіальне походження людини (кожен регіон мав свій особливий орнамент), особливо – на її соціальний статус та заможність. Так, багаті міщани, духовенство, шляхта носили вишиті сорочки як спідню білизну, а селяни та міська біднота – як верхній одяг.

Сьогодні ці відмінності стерлися та не мають жодного значення. Вишиванки стали сучасним та модним одягом, але знавці нагадують про сакральний зміст цього аутентичного та дуже непростого елементу одягу, та необхідність виконувати деякі обов’язкові правила при виборі вишиванки.

Модно і правильно

Маючи великий досвід роботи з вишиванками та їх широкий вибір, http://ukrglamour.com.ua/ нагадує про деякі правила вибору сорочки у відповідності з давнім символізмом цього одягу:Есклюзивна чоловіча вишиванка фото

 

  • Залежність від віку жінки. Тут спостерігався чітко виражений рух від складного до простого. Молоді дівчата носять сорочки з найтонших тканин, багато прикрашають вишивкою та оздобами. Віночки та стрічки також традиційно носять тільки дівчата. До речі, виходячи заміж, молода жінка часто доношувала свій дівочий одяг, особливо сорочки, але вінки та стрічки могли одягати лише дівчата.
  • Кольорова гамма. Дівчата використовували у вишивці яскраві кольори, з віком жінка переходила на більш стримані кольори та відтінки. Замужня жінка віддавала перевагу вишиванкам з синім та червоним орнаментом.
  • Особливості крою. Поверх вишиванок – з тонкого полотна - дівчата надягали корсетки, які підкреслювали спокуси фігури, заміжні жінки, навпаки, носили об’ємні сорочки.

 

Таким чином, вишиванка – сучасний одяг дуже стародавнього походження. Вишиті сорочки дуже гарні, зручні, але за своєю природою є значно більшим ніж просто частина гардеробу. Це оберег, захист, красномовне послання оточенню, ефективний спосіб внутрішньої гармонізації. Але вкрай важливо з повагою ставитися до вишиванки та обирати свою, враховуючи свій вік, стать, статуру, та особливо – значення орнаменту. Тому, спеціалісти інтернет магазину Укргламур, враховуючи все це та ваші побажання, допоможуть знайти вишиванку, яка буде підходити саме для вас. Подивитися наш асортимент вишиванок можна тут – http://ukrglamour.com.ua/vyshivanki/.

 

Категория: news | Просмотров: 448 | Добавил: lulina(15-06-2016, 10:22)

   Понравилась статья - Вишиванки: символізм в жіночому одязі інформація ukrglamour.com.ua Поделитесь ей с друзьями и колегами, нажав на кнопки социальных сетей, которые находяться ниже. Нам также будет приятно видеть Ваши мысли и отзывы в коментариях.


Добавить комментарий