» » Контактні лінзи майбутнього: які вони?

18:07
Контактні лінзи майбутнього: які вони?
Контактні лінзи майбутнього: які вони?

Новітні технології поступово проникають в усі сфери життя. Не оминули вони й офтальмологію. Якщо ще десять-п’ятнадцять років тому до контактних лінз для корекції астигматизму ставилися з недовірою, а то й підозрою, сьогодні їх використовують більш охоче, ніж окуляри. Що ж до кольорових лінз, які дають змогу змінювати імідж і водночас дбати про лікувальний ефект, вже давно ніхто не сумнівається в їх зручності та користі. На які трансформації лінз для очей слід чекати у майбутньому?

Лінзи з ефектом 7 D +

Вже сьогодні учені провідних науково-дослідних інститутів світу з ентузіазмом працюють над розробкою контактних лінз, здатних скласти гідну конкуренцію усім сучасним гаджетам. У найсміливіших прогнозах йдеться про можливість керування зображенням через природний механізм моргання. Варто лише кілька разів кліпнути, і кілька гігабайт інформації будуть миттєво відправлені на домашній комп’ютер чи скопійовані на будь-який носій. Поки що механізм такої передачі не розголошується, однак подейкують, що перші розробки вже використовуються військовослужбовцями США.

До речі, в американській армії уперше в світі почали використовувати «розумні» контактні лінзи під час секретних завдань. Однією з найвдаліших розробок, запроваджених у військову справу, була модель контактних лінз із можливістю приближення-віддалення зображення. За допомогою новинки розробники планували відмовитись від додаткових оптичних пристроїв, наприклад, нічного бачення. Щоправда, втілити свій задум до кінця їм так і не вдалося, тож солдати, окрім «розумних» контактних лінз, надягали спеціальні окуляри. За таких умов керівництво армії вирішило відтермінувати масове запровадження «розумних» лінз, поки розробники не удосконалять їх.

За кілька років лінзи було переорієнтовано на масового споживача, зокрема, для лікування макулодистрофії – захворювання, пов’язаного з атрофією центрального зору, коли пацієнт може сприймати зображення виключно за допомогою периферичних ділянок. Лінзи ж і були призначені для переведення об’єктів у поле периферичного зору.

Ще один напрям діяльності розробників контактних лінз – удосконалення розчинів. Цілком можливо, що у майбутньому експлуатаційні характеристики контактних лінз визначатимуться ще й розчином, у якому вони зберігаються. Таким чином, можна буде змінювати призначення лінзи (лікувальний ефект) та їх забарвлення.

Категория: news | Просмотров: 502 | Добавил: lulina(3-03-2016, 18:07)

   Понравилась статья - Контактні лінзи майбутнього: які вони? Поделитесь ей с друзьями и колегами, нажав на кнопки социальных сетей, которые находяться ниже. Нам также будет приятно видеть Ваши мысли и отзывы в коментариях.


Добавить комментарий